• Otvárame školskú knižnicu

• Z príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc sme pre našich žiakov aj tento rok otvorili školskú knižnicu. Motiváciou k tomu, aby deti siahali po knihách aj v čase relaxácie sú aktivity, ktoré im pripravili pani vychovávateľky: skladanie vypočutých príbehov z obrázkov, dramatizácia rozprávky, hra na detektíva v rozprávke  a tiež možnosť prezrieť si zaujímavé knihy v poličkách knižnice, na ktoré sa môžu tešiť počas školského roka.

• Žilina - Koniec roka 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žilina - Koniec roka 2022.

Pred Vianocami si žiaci posledný deň v škole užili v príjemnej predvianočnej atmosfére. Počas trávenia spoločných chvíľ počúvali tóny vianočných piesní, tvorili a zabávali sa. Nezabudli navštíviť ani vianočné trhy v našej škole, kde si mohli zakúpiť rôzne výrobky. Napokon si pri pekne prestretých stoloch pochutnali na výbornom sviatočnom obede a voňavom detskom punči, ktoré pre nich pripravili naše pani kuchárky.

• OZNAM O ZVÝŠENÍ CIEN STRAVNÉHO

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že od 1.2.2023 došlo k zvýšeniu cien stravného.

Bližšie informácie nájdete na podstránkach Jamník-Jedáleň alebo Žilina-Jedáleň.

• Žilina - Mikuláš

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žilina - Mikuláš.

Tak ako už býva zvykom, 6. decembra chodí medzi deti Mikuláš a rozdáva darčeky. Ani k tým našim tento rok nezabudol zavítať. Prostredníctvom pekných básničiek či pesničiek ho deti s radosťou privítali. Za ich usilovnosť ich Mikuláš obdaroval sladkým prekvapením v podobe mikulášskych balíčkov.

• Žilina - Exkurzia do výrobne vianočných ozdôb

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žilina - Exkurzia do výrobne vianočných ozdôb.

V mesiaci november sme so žiakmi v rámci vyučovania navštívili výrobné družstvo Okrasa v Čadci, ktoré je predovšetkým známe svojou tradičnou výrobou sklenených vianočných ozdôb. Originalitu každého kusu výrobku zaručuje ručná práca bez využitia strojov. Počas exkurzie sme mali možnosť oboznámiť sa so samotnou výrobou od fúkania, cez striebrenie, maľovanie a dekorovanie až po finálne balenie ozdôb. Taktiež sme navštívili kreatívnu dielničku, kde si žiaci ozdobili svoju vianočnú guľu. Na konci exkurzie sme si s veľkou radosťou zakúpili aj vianočné ozdoby priamo v podnikovej predajni.

• Vianočná tržnica - Jamník

• Milí rodičia!

Dovoľujeme si Vás opätovne pozvať do našej Vianočnej tržnice,

ktorú sa nám nepodarilo otvoriť pre Vás v plánovanom termíne

z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov.

Vianočná tržnica

bude pre Vás otvorená v dňoch 20. - 22.12.2022

v čase od 13.00 do 16.00 hodiny.

Všetci ste srdečne vítaní!

• Elokované pracovisko - Žilina, oznámenie o zmene hodín ŠKD dňa 13.12.2022.

• Vážení rodičia!

Dňa 13.12.2022, t.j. v utorok sú šieste hodiny zrušené a školský klub detí je z organizačných a personálnych dôvodov skrátený do 13:00 hod. Nakoľko naďalej pretrváva veľká chorobnosť zamestnancov školy a ich rodinných príslušníkov, prosíme Vás, aby ste pravidelne kontrolovali správy na Edupage, kde Vás budeme informovať o akejkoľvek zmene v realizácii výchovného a vzdelávacieho procesu.

Ďakujeme za pochopenie.

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna v Jamníku

• Vážení rodičia ,
              oznamujeme Vám, že pre vysokú chorobnosť žiakov v ZŠI pre žiakov s NKS v Jamníku /66%/ udeľuje riaditeľka školy po konzultácii s RÚVZ v Liptovskom Mikuláši riaditeľské voľno žiakom od 13.12. do 16.12.2022.  Predpokladaný opätovný nástup do školy je v pondelok 19.12.2022.
              Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam - elokované pracovisko Žilina

• Vážení rodičia!

Od 29.11.2022 bude z organizačných a personálnych dôvodov prevádzka našej školy upravená nasledovne:

Vyučovanie bude prebiehať maximálne 5 vyučovacích hodín. Šieste hodiny sa rušia. Školský klub bude otvorený ráno od 6:30 a popoludní do 14:00.

Pokiaľ sa situácia nezmení, budeme v tomto režime pokračovať do konca týždňa.

Ďakujeme za pochopenie!

• Projekt "Keby šípky tušili..."

• Projekt pozostáva z troch častí. Je zameraný na rozvoj finančnej gramotnosti detí. Jeho cieľom je, aby deti zistili, že si nemusia všetko kupovať v obchode, ale mnoho vecí si môžu zabezpečiť vlastným úsilím a tým prispieť k šetreniu finančných prostriedkov.  Prvá časť prebehla v septembri - deti si z papiera vyrobili poháriky a košíčky vhodné na zber šípok, ktorý prebiehal v mesiaci október (2. časť). Nazbierané šípky pripravili na sušenie a po vysušení čakajú  na ďalšie spracovanie.

• Žilina - Medový hrnček (beseda so včelárkou)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žilina - Medový hrnček (beseda so včelárkou).

V mesiaci október navštívila v rámci ŠKD našu školu pani včelárka, ktorá prostredníctvom besedy oboznámila žiakov so včelárstvom, priblížila im život včiel, proces výroby a využitie medu a rôznych ďalších výrobkov. Rozprávanie bolo spojené s praktickými ukážkami potrebnými pre chov včiel a ochutnávkou medu. Napokon sa žiaci mohli sami podieľať na výrobe vlastnej sviečky.

• Kontakty

• Základná škola internátna pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou, Jamník 42
      • 044 5225343 0949 490 539 - Školský internát a ŠKD Jamník
      • 42 03301 Jamník Slovakia